Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zabieg?

Pracujemy na jednym z najbardziej znanych preparatów z toksyną botulinową będącym środkiem do usuwania zmarszczek mimicznych okolic oczu oraz czoła. Podajemy ją w postaci zastrzyków, wykonywanych małą, cienką igłą. Zmniejsza ona siłę mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.
Do zabiegu wykorzystujemy także kwas hialuronowy, którego cząsteczki pełnią rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a sama ich obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości. Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując odpowiednie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy nawilża, rewitalizuje oraz modeluje rysy twarzy.

Czy zabieg usuwania zmarszczek jest bolesny?

Zabieg jest bezbolesny, szybki i prosty. Lekarz oznacza na twarzy pacjenta punkty, w które następnie wstrzykuje niewielkie ilości botuliny. Towarzyszące temu uczucie można porównać do ukłucia komara.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg usuwania zmarszczek mimicznych polecamy każdemu, kto pragnie opóźnić proces starzenia się skóry i oczekuje natychmiastowego efektu.

Jakie są efekty po zabiegu i jak długo się utrzymują?

Efekty widoczne są od razu i utrzymują się nawet kilkanaście miesięcy.

 

Comment on this FAQ