Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W pierwotnym założeniu metoda ta miała stanowić alternatywę dla liposukcji.

Szybko jednak okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny wstrzykiwany podczas zabiegu pozwala pozbyć się nie tylko tłuszczu zalegającego w talii czy biodrach, ale też tego umiejscowionego pod oczami czy tworzącego podwójny podbródek.

W procesie lipolizy stosujemy AQUALIX – jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Jest to najbezpieczniejsza technika iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja

Lipoliza jest często mylona z liposukcją. To dwa skrajnie różne zabiegi. Lipoliza, w przeciwieństwie do liposukcji, jest zabiegiem nieinwazyjnym. Podczas liposukcji lekarz wykonuje niewielkie nacięcie skóry, wprowadza igłę ssącą do tkanki tłuszczowej i pod ciśnieniem odsysa nadmiary tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna polega natomiast na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową roztworu rozpuszczającego komórki tłuszczowe, które następnie trafiają do wątroby i zostają wydalone z organizmu przez nerki. Zabieg lipolizy iniekcyjnej – w przeciwieństwie do liposukcji – nie wywołuje efektu jo-jo, nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko powikłań jest minimalne, co czyni ją zabiegiem o wiele bezpieczniejszym.

 

Wskazania

Przeciwskazania

  • Redukcja tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pośladków, bioder, w okolicach tzw. drugiego podbródka, ramion, niektórych partii pleców, np. karku.
  • Ciąża oraz karmienie piersią,
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • Padaczka,
  • Cukrzyca,
  • Choroby wątroby i nerek,
  • Aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
  • Alergia na składniki preparatu (głównie na soję i skorupiaki),
  • Rozległa otyłość.


Na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem miejscowym, w trakcie którego do tkanek tłuszczowych aplikujemy składniki lipolityczne. Pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu, a lekarz wstrzykuje do wybranej partii kombinację roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu. Substancje te niszczą komórki tłuszczowe, które następnie zostają usunięte z organizmu. Już kilka dni po zabiegu warto udać się na masaż i trening, który wzmocni efekty zabiegu.

Dla kogo jest zabieg lipolizy iniekcyjnej?

To najlepszy przyjaciel posiadaczek i posiadaczy „fałdek”, a więc tłuszczu trudnego do zbicia dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Chodzi przede wszystkim o tłuszcz zalegający na plecach, brzuchu (tzw. oponka), po wewnętrznej stronie ud, na ramionach, kolanach i karku.

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg lipolizy jest bezbolesny, jednak w ciągu kilkunastu minut po jego zakończeniu mogą pojawić się ból, zaczerwienienie i swędzenie utrzymujące się nawet do trzech tygodni. Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po miesiącu.

Ile trwa zabieg?

Jakie są efekty po zabiegu i jak długo się utrzymują?

W zależności od indywidualnych predyspozycji i ilości tkanki tłuszczowej, zabieg lipolizy jest satysfakcjonujący już po pierwszym zastosowaniu, najczęściej jednak lipolizę przeprowadza się kilkakrotnie, nawet co 8 tygodni. Proces tłuszczowego podziału komórek jest powolny, jednak zabieg lipolizy z dużą skutecznością sprzyja ujędrnianiu ciała i utracie tłuszczu. Efekty lipolizy mogą być trwałe, jeśli pacjent nie zacznie przybierać na wadze. Podczas zabiegu lipolizy stracisz od 1 do 10 centymetrów w obwodzie ciała.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegowi lipolizy iniekcyjnej nie powinny poddawać się osoby cierpiące na ostre choroby nerek i wątroby, cukrzycę, choroby tarczycy i krwi związane z nadmiernym krwawieniem. Zabiegu nie wykonujemy również u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią.

 

Load More


Cennik

Lipoliza iniekcyjna Cena
Dermastabilon / 1 ampułka 350 zł.