Laser frakcyjny

Flaming FRAX to nowoczesny, wysokiej klasy ablacyjny laser medyczny o wszechstronnym zastosowaniu w dermatologii, medycynie estetycznej, chirurgii, laryngologii oraz ginekologii. Zastosowany w laserze skaner frakcjonujący pozwala na wykonanie szybkich zabiegów usuwających mikroelementy uszkodzonej tkanki.

Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcjonujące pozostawiają w skórze tysiące mikrouszkodzeń z gorącymi resztkami martwej tkanki. Wydzielający się nadmiar ciepła pozostaje w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort oraz znacznie przedłużając czas rekonwalescencji. Skaner frakcjonujący lasera ablacyjnego Flaming FRAX usuwa natychmiast gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyspieszając efekt końcowy poprzez stymulację produkcji substancji wzrostowych. Po zabiegu mikrouszkodzenia zamykają się i leczą zdecydowanie szybciej niż w przypadku klasycznych laserów. W wyniku przeprowadzonego zabiegu otrzymujemy efekt porównywalny z tym, jaki uzyskujemy po wykonaniu głębokiego peelingu chemicznego, ale ze zdecydowanie krótszym czasem gojenia.

 

Wskazania

Przeciwskazania

 • Zmarszczki,
 • Blizny potrądzikowe,
 • Blizny pooparzeniowe,
 • Blizny pooperacyjne,
 • Rozstępy,
 • Pomarszczone dłonie,
 • Przebarwienia skórne.
 • Ciąża i karmienie piersią ze względu na bezpieczeństwo dziecka,
 • Opalanie na słońcu, solarium (również natryskowym) lub stosowanie samoopalacza w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed zabiegiem ze względu na zmiany kolorytu skóry,
 • Stosowanie witaminy A i beta-karotenu w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed zabiegiem ze względu na ich wpływ na koloryt skóry,
 • Przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (również kwasu acetylosalicylowego), antybiotyków o działaniu fotouczulającym, antydepresantów, retinoidów w czasie krótszym niż sześć miesięcy przed zabiegiem ze względu na możliwość wystąpienia reakcji chemicznej,
 • Spożywanie alkoholu w czasie krótszym niż 24 godziny przed zabiegiem ze względu na zmniejszenie krzepliwości krwi,
 • Nowotwór, padaczka, cukrzyca, rozrusznik serca,
 • Bielactwo lub łuszczyca w miejscu poddawanym zabiegowi.


Na czym polega zabieg laserem ablacyjnym?

Dzięki zastosowaniu systemu ULTRAPULSE laser używa krótkiego impulsu wysokoenergetycznego. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegów ablacyjnych mających bardzo małą strefę uszkodzenia termicznego. Częstotliwość w trybie ULTRAPULS dobierana jest automatycznie przez mikroprocesor tak, by dopasować odpowiednią moc. Aparat wyposażony został w niezwykle szybki skaner frakcjonujący, którego sterownik jest zintegrowany z kontrolerem lasera. Krótkie, energetyczne impulsy oraz szybki skaner dają możliwość wykonania w skórze bardzo małych, ablacyjnych kolumn – punkt po punkcie – charakteryzujących się minimalnym uszkodzeniem termicznym. Dzięki temu miejsca poddane zabiegowi goją się wyjątkowo szybko, co gwarantuje sprawny powrót pacjenta do aktywnego życia.
Dla kogo jest zabieg laserem ablacyjnym?

Polecamy laser wszystkim pełnoletnim kobietom i mężczyznom, którzy borykają się z takimi problemami jak: zmarszczki, blizny pooparzeniowe, blizny pooperacyjne, przebarwienia skórne, pomarszczone dłonie i blizny potrądzikowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg laserem frakcyjnym wykonywany jest po znieczuleniu skóry.

Jak długo trwa zabieg?

Całość trwa od 30 minut do godziny. Zabieg może trwać dłużej, jeśli powierzchnia skóry jest większa lub gdy laser wykorzystywany jest na więcej niż jednej partiach ciała.

Jakie są efekty po zabiegu i jak długo się utrzymują?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i spuchnięta, następnie staje się ciemniejsza, szorstka i ulega złuszczaniu. W tym czasie zalecane jest stosowanie preparatów, które łagodzą te objawy i przyspieszają gojenie. Proces rekonwalescencji po zabiegu laserem frakcyjnym trwa kilka dni. Po kilku tygodniach widoczne jest wygładzenie i odmłodzenie skóry, poprawa jej gęstości i sprężystości oraz wyrównanie kolorytu, a także znaczna reedukacja zmarszczek i blizn.

 

Load More


Cennik

Laser frakcyjny Cena
Twarz 1500 zł.
Twarz + szyja 1900 zł.
Twarz + szyja + dekolt 2300 zł.
Szyja / dekolt 1000 zł.
Grzbiety rąk 500 zł.
Czoło 400 zł
Oczy 500 zł.
Policzki 800 zł.
Rozstępy / blizna od 500 zł do 1 500 zł
Pośladki 1 000 zł
Brzuch od 500 do 1 200 zł
Bryczesy / wewnętrzne partie ud od 500 zł do 1 500 zł