Masaż leczniczy


Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich to najbardziej efektywna forma pracy terapeutycznej na tkankach miękkich. Polega na usunięciu napięć i dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich i układu mięśniowo powięziowego. Celem masażu tkanek głębokich jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawa elastyczności i gibkości mięśni, przywrócenie prawidłowej postawy oraz płynności ruchów. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy. Masaż tkanek głębokich jest bardzo skuteczny i efektywny, a jego rezultaty zauważalne są już po krótkiej sesji.

Masaż tkanek głębokich Cennik
30 min. 60 zł.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy, rehabilitacyjny to zabieg, który umożliwia, ułatwia i przyspiesza powrót do sprawności fizycznej. jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Ta forma terapii może być stosowana zarówno w celach leczniczych przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową. Stosuje się go przede wszystkim w terapii narządów ruchowych jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form terapii w tym zakresie. Masaż leczniczy może być całościowy, co oznacza, że masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała od stóp, aż po kark. Może też koncentrować się na konkretnej partii  iała np. plecach, twarzy karku czy nogach.

Masaż leczniczy Cennik
30 min. 50 zł.

Manualny drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny jest to zabieg który jest stosowany przez wyspecjalizowanych terapeutów. Poprzez specjalne chwyty następuje stymulowanie pulsacji naczyń limfatycznych, przez co przyśpiesza się drenaż limfy z miejsc objętych obrzękiem. Ruchy terapeuty są powolne i delikatne o małej sile nacisku i niskiej częstotliwości ruchów. Ujędrnia skórę, zmniejsza obrzęki, redukuje cellulit i oczyszcza organizm z toksyn wspomaga odporność poprzez transport wytwarzanym limfocytom które są odpowiedzialne za zwalczanie chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Ponieważ poprawia krążenie, jest bardzo wskazany dla kobiet wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość. Drenaż limfatyczny pomaga likwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. Chętnie korzystają z niego również sportowcy w celach regeneracji powysiłkowej. Wpływa korzystnie na węzły chłonne, odpręża i relaksuje pacjenta. Dla naszego zdrowia istotne jest, aby chłonka była w ruchu, a w sytuacji jej zastoju pomóc może drenaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny Cennik
30 min. 50 zł.
60 min. 80 zł.

Kinesiotaping

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne to coraz popularniejsza metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu specjalnymi plastrami wybranych miejsc na ciele. Metoda ta została opracowana i spopularyzowana w Japonii na początku lat osiemdziesiątych przez dr. Kenzo Kase. Taśmy Kinesio powodując kontrolowane napięcie skóry, powodują jej lekkie uniesienie, dzięki czemu zwiększa się przestrzeń podskórna, co ułatwia odpływ nagromadzonych substancji prozapalnych. Poza tym wiele receptorów bólowych jest umiejscowionych właśnie pod skórą. Przyklejenie taśm zapewnia przywrócenie swobodnego zakresu ruchu i poprawę krążenia. Pomogą przy wielu kontuzjach, bólach kręgosłupa i stawów obwodowych w stanach przeciążeniowych oraz jako wsparcie treningu. Umożliwiają zmniejszenie opuchlizny, odciążają mięśnie, przywracają ich stabilizację. Plastry można nosić do 7 dni, można się z nimi myć czy korzystać z kąpieli, np. w basenie.

Kinesiotaping 30 zł.